Cookies

Můžeme pracovat s cookies, ať víme, jak to na našem webu žije?

Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Jak si stanovit cíle a dosáhnout jich? Zkuste koučování na vlastní kůži.

Kdy se vám naposled stalo, že jste se na hodinu zastavili a přemýšleli o sobě? Ne o práci, ne o seznamu úkolů, které potřebujete zvládnout, ale jen sami o sobě. O tom, co chcete a jak toho dosáhnout. Možná jste to zkusili a bylo to těžké. Možná vás něco napadlo, ale tu myšlenku jste zařadili do škatulky „moc komplikované“„až někdy příště“ nebo „nevím, jak na to“. Já ten pocit měla. A tak jsem zkusila koučování. Nejdřív jako klient a teď už si ho naplno užívám jako kouč v intenzivním tréninku školy Život jako hra.

Co je koučování?

Kouč vám pomůže odkrýt to, co máte v sobě a zatím jste o tom jen matně tušili nebo třeba vůbec nevěděli, že se ve vás schovává. Dá vám správnou porci nadhledu. Jako když jste v lese na rozcestí a nevíte, kudy se dát. Kouč je váš dron, který vyletí nad stromy a pomůže vám zmapovat terén. V koučovacím rozhovoru si uvědomíte, jakou cestu hledáte a co je na jejím konci. A s koučem pak překonáte nástrahy, které se na cestě objeví a pak…. vyhrajete! A to je cílem koučování – jít za vaším vítězstvím a užívat si to!

Pro koho je koučování?

Jednoduše pro každého, kdo chce žít naplno, rozvíjet se a mít radost ze všeho, do čeho se pustí. Ať je vaším vítězstvím úspěch v práci, podnikání, pohyb, spokojený vztah, čas pro sebe… S koučem můžete svých cílů dosáhnout rychleji a dostat se mnohem dál než sami. Proč? Kouč je parťák, vyvede vás ze slepých uliček, bude pro vás výzvou a zároveň oporou, ukáže vám, že neexistují špatné výsledky, ale jen výhry a zkušenosti. Kouč vás rozhodně nenechá přešlapovat na místě.

Jak vybrat správného kouče?

Někdo se ptá na certifikaci, délku praxe, vzdělání nebo cenu. Co je ale důležitější? Abyste si sedli a opravdu si rozuměli. Stačí krátká schůzka nebo telefonát a víte, zda jste na stejné vlně a bude to klapat. A platí to vzájemně. Tenhle krok nepodceňte a pokud si nejste jistí, vyzkoušejte více koučů a vyberte si toho, který je vám nejsympatičtější.

Jak vypadá koučování?

Koučování

Pravděpodobně to bude jedna z nejpříjemnějších konverzací, jaké jste kdy vedli. Atmosféra je 100% přátelská, profesionální kouč je laskavý a nikdy vás nebude hodnotit. Zároveň vám ale nebude radit ani vás o ničem přesvědčovat, naopak. Bude vám naslouchat a pokládat otázky, které vás nejspíš nikdy nenapadly. Bude to možná nové, určitě zvídavé a rozhodně si to užijete. Já jsem si ze své první konverzace odnesla dokonale čistou hlavu a vědomí, že můj cíl není za hory za doly, ale na dosah ruky, a moje obavy udělat krok z komfortní zóny jsou úplně malinké oproti tomu, co chci. Bylo to velké, bylo to „wow!“ a posunulo mě to mílovým skokem vpřed.

Ale dost už bylo napsáno, jeden zážitek vydá za tisíc slov.

Mohlo by vás zajímat

Koučování zaměstnanců
Koučing

K čemu je a jak probíhá koučování zaměstnanců?

Další články
Login