Cookies

Můžeme pracovat s cookies, ať víme, jak to na našem webu žije?

Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Role Researchera v personální agentuře aneb Kdo hledá, najde!

„Leni, můžeš prosím tě napsat uvolněnou formou blog o tom, jak probíhá den Researchera?“ Hlavou se mi honí: „Fůůha, neumím psát, nejsem vtipná a mám psát blog?“ Avšak má odpověď zní: „Jasně, není problém!“ Když totiž člověk pracuje v týmu lidí, kde se všichni vzájemně podporují a táhnou za jeden provaz, není na negativní myšlenky prostor. A to je jeden z důvodů, proč jsem ráda, že můžu být součástí Talenticy.

A jak tedy vypadá klasický den Researchera?

Každé ráno začíná přihlášením na pracovní portály, kde s nadějí vyhlížím nové aktuální životopisy. Pokud se mi poštěstí a najdu tzv. Talentica profil, posílám jej konzultantovi ke schválení. Talentica profil je uchazeč, který má SŠ/VŠ vzdělání technického směru, je motivovaný pro práci v technice a domluví se anglicky či německy.

Poté, co mi konzultant uchazeče schválí, volám kandidátovi a pohovořím s ním o jeho současné situaci. Pokud je uchazeč otevřen novým kariérním příležitostem, domluvím mu osobní setkání, videohovor či telefonický rozhovor s konzultantem. V případě, že uchazeč momentálně novou práci nehledá nebo nemáme aktuálně nabídku, která by odpovídala jeho zkušenostem a představám, detailně s ním proberu jaké pracovní pozice jsou mu nejbližší, čemu by se v budoucnu rád věnoval, v jaké lokalitě, jakou má představu o platovém ohodnocení a v neposlední řadě zjišťuji úroveň cizích jazyků.

Všechny zjištěné informace pečlivě zaznamenám, se souhlasem kandidáta, do naší databáze, což je naše HR svatyně, kde schraňujeme všechny naše poklady. Pozice se totiž velmi často proměňují a člověk nikdy neví, kdy se může objevit příležitost právě pro našeho konkrétního kandidáta. A právě interní databáze je jedním z našich cenných zdrojů kvalitních uchazečů.

Kdo hledá, najde!

Mým denním chlebem je vyhledávání na síti LinkedIn, pro které je potřeba notná dávka trpělivosti, protože lidé sem své profily nezveřejňují výhradně z důvodů získání nových kariérních zkušeností. Proto je i zpětná vazba na zprávy výrazně menší.

Den utíká rychle a blíží se doba oběda. Většina z nás se na tuto chvíli těší už od rána, protože možnosti kolem naší brněnské pobočky jsou nekonečné. Vybíráme od klasické české kuchyně, přes Itálii, Indii, Vietnam i Ameriku. Když je hezky, pochutnáme si na obědě v nedalekém parku, to potom hodinová přestávka na oběd přijde více než vhod!

Odpoledne probíhá v podobném duchu. Hledám, hledám a zase hledám. Není špatné tuto aktivitu proložit pauzou na kávu v jednom z našich fatboy pytlů. Každý den vyhlížím, kdy mi přijde mail s předmětem „Placement“, totiž ten zásadní moment, kdy uchazeč přijme klientovu nabídku a my všichni se radujeme!

Mohlo by vás zajímat

generace
Recruitment

Generace na pracovišti. Zkušený kandidát nebo junior?

Další články
Login