Cookies

Můžeme pracovat s cookies, ať víme, jak to na našem webu žije?

Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Boj o ajťáky z pohledu IT recruitera

45 firem v Čechách a na Slovensku, devítičlenný tým specialistů, 170 otevřených pozic a okolo 20 spokojeně zaměstnaných uchazečů každý měsíc. To je ve stručnosti naše IT oddělení, které se od svého vzniku v únoru 2019 neustále rozrůstá a zdokonaluje. Jinak by to ani nešlo, říká Team Leader Jan Hubinský, o ajťáky je boj a my nesmíme usnout na vavřínech.

Koho aktuálně IT firmy hledají?

Stagnující nízká nezaměstnanost (2,7 %) [1] a obrovská převaha nabídky pracovních míst nad poptávkou. Fakt, který platí pro IT dvojnásob. V současné době jsou na trhu nejžádanější technologie Java a C# (.NET), což je způsobeno především poptávkou velkých tržních konzumentů v sektoru bankovnictví a telekomunikací. Tomu odpovídá i aktuální nabídka našich volných pozic, ve které převažuje oblast Developmentu. Jedná se konkrétně o programátory, testery, analytiky či konzultanty.

Kdo bere nejvíc?

Vysoká poptávka po Javistech a C# vývojářích napovídá, že tito zkušení programátoři budou patřit mezi finančně nejlépe ohodnocené ajťáky. Je jich málo a každý je chce, jednoduchá rovnice. Na druhé straně stojí ti, co umí něco, co nikdo jiný neumí. Třeba takový programátor ovládající jazyk GO, senior SAP 4 Hana [2] architekt nebo techničtí či procesní specialisté na oblast Cybersecurity, těch je na trhu opravdu málo a nezřídka kdy se jejich mzda pohybuje i nad hranicí 130 tisíc korun.

Na co IT firmy lákají?

Ideální je, když se sejde kombinace dobrého projektu, zajímavého finančního ohodnocení a lokality. Když se k tomu jedná o prestižní firmu, která je v IT rybníčku zajímavá, máme téměř vyhráno. Ale jak už to tak bývá, ne vše je ideální a tak přicházejí na řadu benefity. Obecně vyhrává neotřelost a originalita. Možnost využití HW laboratoře či nabídka estetických zákroků pro sebe či rodinu? To jako třešnička na dortu ke všem běžně nabízeným benefitům (stravenky, sick days, home office apod.).

Work-life nebo Life-work

A co podle našich zkušeností ajťáci opravdu ocení? „Pomineme-li v první řadě lákavou náplň práce a finanční ohodnocení, setkáváme se v IT stále častěji s fenoménem, který bych nazval life-work balance,“ vysvětluje IT Team Leader Jan Hubinský. Cílem je stále větší přizpůsobení práce a pracovní doby osobnímu životu. Tomu odpovídá možnost práce z domova, sick days, remote neboli možnost vzdálené spolupráce bez nutnosti docházení do kanceláře či stále populárnější bridge days, tedy dny volna propojující státní svátky a víkendy.

Jehla v kupce sena? Najdeme ji!

IT recruitment je velmi specifický a vyžaduje po konzultantovi nejen skvělou orientaci na trhu práce, ale také odborné znalosti v oboru informačních technologií. Bez toho se v dnešní době neobejdeme. A na jaké pozice se nám nejlépe vyhledává? Stručně řečeno – lépe se hledají takové role, kterých firmy tolik nepoptávají. Obecně se snáze hledají lidé z oblasti OPS (Operations). Jedná se o pozice administrátorů serverů, sítí, aplikací, support lidi apod. „Na druhou stranu neexistuje žádná pozice, která by nešla obsadit. Vždy záleží na otevřenosti mysli, schopnosti naslouchat trhu a dobře nastavené spolupráci mezi námi a klientem,“ podotýká Jan Hubinský. Každý den je pro nás zkrátka novou výzvou, do které vstupujeme se stoprocentním nasazením a motivací! A že to rozhodně není nuda dokazuje i náš oblíbený IT vtip. 

C#

Napadají vás ještě nějaké otázky na našeho IT Team Leadera?


[1] Aktuálně k září 2019
[2] Revoluční věc, která napomáhá I4.0 a jeho zavádění do průmyslových/výrobních podniků

Mohlo by vás zajímat

zaměstnávání cizinců
Pro firmy

Zaměstnávání cizinců aneb hledejme potenciál za hranicemi

Další články
Login