Cookies

Můžeme pracovat s cookies, ať víme, jak to na našem webu žije?

Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Jak se připravit na pohovor? 

Nadcházející pohovor může být klíčovým okamžikem při hledání práce, a proto je důležité být na něj důkladně připraven. V tomto článku se budeme věnovat zásadním krokům, jak zaujmout a získat si zaměstnavatelovy sympatie. Je důležité připomenout, že se jedná vzájemný proces, ve kterém se firma snaží zjistit, zda jste ideálním kandidátem pro pozici, a zároveň vy zkoumáte, zda je to právě ta správná firma pro vás. 

1. Zjistěte si více o firmě a pozici: Prvním krokem na cestě k úspěchu je důkladná příprava. Zjistěte co nejvíce informací o firmě, jako je historie, podniková kultura, hlavní produkty nebo služby a aktuální události. Měli byste také znát pozici, na kterou se ucházíte, a jaká jsou očekávání zaměstnavatele. 

2. Připravte se na otázky, které vám budou položeny: Schůzky mají tendenci obsahovat určité klasické otázky, jako je "Řekněte něco o sobě" nebo "Jaké jsou vaše silné a slabé stránky?". Předem přemýšlejte o těchto otázkách a připravte si konkrétní příklady ze svého života, které ukazují vaše dovednosti a zkušenosti. 

3. Vžijte se do pozice: Pokud jde o konkrétní pozici, zkuste se do ní co nejvíce vcítit. Zjistěte, jaké jsou požadavky na tuto práci a jaké dovednosti jsou potřebné. Pak se připravte tak, abyste mohli ukázat, jak odpovídáte těmto požadavkům. 

4. Oblečte se vhodně: Vzhled hraje významnou roli při prvním dojmu. Oblékněte se profesionálně a dle zvyklostí firmy. Vždy je lepší být příliš formálně oblečený než příliš nedbale. 

5. Mluvte anglicky: Pokud je to relevantní pro pozici, očekávejte, že se Vás zeptají, jak ovládáte angličtinu. Připravte si krátkou prezentaci o sobě a o důvodech, proč jste vybrali tuto firmu, v angličtině. 

6. Připravte se na otázky o platech: Během pohovoru může nastat otázka o vašich platových očekáváních. Předem si zjistěte, jaký je průměrný plat pro tuto pozici ve vašem regionu a na základě toho stanovte realistické platové požadavky. 

7. Praktická příprava: Uložte si do telefonu adresu firmy a kontaktní údaje osoby, která vás bude přijímat. Oblečte se do vhodného a profesionálního oblečení a ujistěte se, že vypadáte skvěle. A nakonec, zkuste si předem procvičit své odpovědi a vystupování, abyste udrželi klid a měli větší jistotu. 

Díky těmto krokům budete připraveni na úspěšný pohovor a budete mít větší šanci získat práci, kterou si přejete. Pamatujte, že sebejistý a profesionální postoj může hrát klíčovou roli při zanechání dobrého dojmu na zaměstnavatele. 

Login